UV ışığı arıtma ve sterilizasyon sisteminde bakterileri öldürerek pek çok uygulamada bulunmaktadır. Bu uygulama ile temiz hava ve su sağlayan UV ışığı hava arıtma sistemi ışık yayıldıktan sonra radyasyon ile tüm zararlı kirleticileri temizlemektedir.

Zararlı ve kirletici mikroorganizmaları ortadan kaldırmanın yanında temiz hava sağlama için pek çok işlemi aynı anda uygulamaktadır. 254 nm UVC radyasyon dalgası sayesinde mikroskobik istilacıların hücrelerine anında müdahale eden siste, hücrelerin çekirdeğine kadar inerek onları zararsız hale getirmektedir.

   UV ışığı yüzey, su ve hava arıtma sistemleri ile bakterilerden virüslerden uçucu organik bileşenlerden ve gözle görülmeyen pek çok organizmadan arınmaktadır.  Küf sporları, pek çok zararlı kirleticiler öldürülerek sağlık açısından en uygun hava koşulları oluşturulmaktadır. UV antiseptik lambalar sayesinde sistem konularda, ticari uygulamalarda, endüstriyel uygulamalarda temiz ve güvenli hava ortamı oluşturmaktadır. İnsanlar evlerinde zararlı bakterilerden arınmış sağlıklı, güvenli ve temiz bir havada yaşamak isterler. Bu havayı sağlama adına UV ışığı hava arıtma sistemleri en etkili ve hızlı çözümü sunmaktadır. Pek çok işletme için de aynı durum söz konusu olduğundan çalışanlar ve topluluklar için temiz hava sahaları oluşmaktadır.

   Tıbbi tesisler gibi hassas bölgelerde temizlik ve sağlıklı alan oluşturma konusunda en uygun koşullar hava arıtma sistemleri ile sağlanmaktadır. Hastane, okul, ofis ve bakım evleri gibi toplu halde kullanılan bölgelerde temiz havayı sürekli ve yenilenebilir şekilde sağlamak adına etkili çözümler sunan sistem çevre dostu yapıdadır.  Sağlık açısından en güvenli ve steril ortamı sunan sistem hastalık yayılmasını engelleyecek şekilde temizlik de oluşturmaktadır.   Bakteri ve virüslerin öldürülmesi açısından anında etki gösteren UV sterilizasyon sistemi, antiseptik ampuller sayesinde en hızlı etkiyi göstermektedir.

UVC lambanın hastanede kullanımını gösteren bir görsel

   Endüstriyel çalışma ortamlarında çalışanların ve ziyaretçilerin sağlıklı bir koşulda hava almalarını sağlamak adına ve katı hava kurallarını en uygun şekilde sağlamak adına UV radyasyon ışıkları ile steril bir ortam sağlanır.  Kauçuk, plastik imalatı, ahşap işleme tesisleri gibi pek çok çalışma ortamında sağlık açısından uygun hava koşulları bulunmaktadır. Burada UVC hava temizleme işlemleri ile temiz hava alanları oluşur. UV ışığı bu alanlarda üretilen toksik kimyasalları havadaki bileşikleri öldürür. Böylece ortamda bulunan halk daha güvenli ve temiz hava ile korunmaktadır. UV hafif hava temizleme sistemleri, UV hava arıtma sistemleri, az ya da hiç bakım gerekmeden uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Sistemde zararlı kimyasal ya da yan ürünler bulunmadan temizlik sağlanmaktadır. Böylece maliyet kurulum, kullanım ve bakım açısından oldukça uygun seviyelere kadar düşmektedir.

  Kaliteli bir hava sahası sağlama adına sistem kurulumu en doğru şekilde seçilmeli ve uygulanmalıdır. Bu uygulama sayesinde uzun dönem boyunca maksimum seviyede sterilizasyon sağlanır. Bunun yanı sıra sistem bakımları en az şekilde yapılarak ya da bazen hiç yapılmayarak maksimum sterilizasyon sağlanmaktadır. HVAC ve hava kanalları küf ya da kirleticilerden uzak durmalıdır. Daha uzun ömürlü ve sorunsuz çalışma adına HVAC ekipmanları ek koruma sağlayarak sistemi devamlı etkili hale getirmektedir. UVC antiseptik teknolojisi ile anti- bakteriyel uygulamalar en verimli halini almaktadır. özellikle mikrop öldürücü özelliği ile sistem steril bir hava sahası sunmaktadır.  Dünya çapında hava arıtma için değil aynı zamanda su arıtma ve temizlik ile gıda gibi alanlarda da kullanılan sistem, UV ışıklarının tasarlanması ile elde edilir. UV hava arıtma sistemi sayesinde havada ışıkların ulaşamadığı alanlar dahi ozonlar ile sterilize edilmektedir.  Yapıya uygun olarak özel tasarlanan sistemler düşük basınç ve orta basınç civa deşarj lambası yelpazesi sunmaktadır.

Comments are disabled.