PASİFİK ULTRAVİYOLE

UV Işığı Hava Arıtma Sistemi Sterilizasyonu

UV ışığı arıtma ve sterilizasyon sisteminde bakterileri öldürerek pek çok uygulamada bulunmaktadır. Bu uygulama ile temiz hava ve su sağlayan UV ışığı hava arıtma sistemi ışık yayıldıktan sonra radyasyon ile tüm zararlı kirleticileri temizlemektedir. Zararlı ve kirletici mikroorganizmaları ortadan kaldırmanın yanında temiz hava sağlama için pek çok işlemi aynı anda uygulamaktadır. 254 nm UVC radyasyon dalgası sayesinde mikroskobik istilacıların hücrelerine anında müdahale eden siste, hücrelerin çekirdeğine kadar inerek onları zararsız hale getirmektedir.

UV ışığı yüzey, su ve hava arıtma sistemleri ile bakterilerden virüslerden uçucu organik bileşenlerden ve gözle görülmeyen pek çok organizmadan arınmaktadır.  Küf sporları, pek çok zararlı kirleticiler öldürülerek sağlık açısından en uygun hava koşulları oluşturulmaktadır. UV antiseptik lambalar sayesinde sistem konularda, ticari uygulamalarda, endüstriyel uygulamalarda temiz ve güvenli hava ortamı oluşturmaktadır. İnsanlar evlerinde zararlı bakterilerden arınmış sağlıklı, güvenli ve temiz bir havada yaşamak isterler. Bu havayı sağlama adına UV ışığı hava arıtma sistemleri en etkili ve hızlı çözümü sunmaktadır. Pek çok işletme için de aynı durum söz konusu olduğundan çalışanlar ve topluluklar için temiz hava sahaları oluşmaktadır.

Tıbbi tesisler gibi hassas bölgelerde temizlik ve sağlıklı alan oluşturma konusunda en uygun koşullar hava arıtma sistemleri ile sağlanmaktadır. Hastane, okul, ofis ve bakım evleri gibi toplu halde kullanılan bölgelerde temiz havayı sürekli ve yenilenebilir şekilde sağlamak adına etkili çözümler sunan sistem çevre dostu yapıdadır.  Sağlık açısından en güvenli ve steril ortamı sunan sistem hastalık yayılmasını engelleyecek şekilde temizlik de oluşturmaktadır.   Bakteri ve virüslerin öldürülmesi açısından anında etki gösteren UV sterilizasyon sistemi, antiseptik ampuller sayesinde en hızlı etkiyi göstermektedir.

Endüstriyel çalışma ortamlarında çalışanların ve ziyaretçilerin sağlıklı bir koşulda hava almalarını sağlamak adına ve katı hava kurallarını en uygun şekilde sağlamak adına UV radyasyon ışıkları ile steril bir ortam sağlanır.  Kauçuk, plastik imalatı, ahşap işleme tesisleri gibi pek çok çalışma ortamında sağlık açısından uygun hava koşulları bulunmaktadır. Burada UVC hava temizleme işlemleri ile temiz hava alanları oluşur. UV ışığı bu alanlarda üretilen toksik kimyasalları havadaki bileşikleri öldürür. Böylece ortamda bulunan halk daha güvenli ve temiz hava ile korunmaktadır. UV hafif hava temizleme sistemleri, UV hava arıtma sistemleri, az ya da hiç bakım gerekmeden uzun ömürlü kullanım sunmaktadır. Sistemde zararlı kimyasal ya da yan ürünler bulunmadan temizlik sağlanmaktadır. Böylece maliyet kurulum, kullanım ve bakım açısından oldukça uygun seviyelere kadar düşmektedir.

PASİFİK ULTRAVİYOLE

Sektörünüze özel Ultraviyole Çözümleri